KONST / Litografier / Färgserigrafi 13253418
nr 1325 3418
Eugenio Carmi
(1920-2016), Italien
Färgserigrafi, Komposition. Signerad, numrerad 464/500, daterad -71, oramat löst blad. Bladets mått: ca 70x50 cm
Kondition: bladet ngt vågigt
Eugenio Carmi, italiensk bildkonstnär född 1920, död 2016.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 maj 2020
kl 20:20:51
150 kr
200 kr
250 kr
Eugenio Carmi
Läs mer om Eugenio Carmi